English

Makina del nga rruga dhe përplaset me një shtyllë, vdes drejtuesi

Shijak, 17 tetor, NOA - Një aksident i rëndë rrugor me pasojë vdekjen ka ndodhur sot në aksin rrugor "4 Rrugët -Shijak", në afërsi të komunës Xhazotaj.

Sipas të dhënave paraprake nga policia e Durrësit, viktima e këtij aksidenti quhet Denis Gjata dhe është 23-vjeç nga qyteti i Shijakut.

Bëhet e ditur se aksidenti është shkaktuar ndërsa drejtuesi duke drejtuar automjetin tip Seat veturë me targë BR 235 LY në aksin rrugor të lartpërmendur, ka humbur kontrollin e tij dhe për pasojë ka dalë jashtë rruge duke goditur një shtyllë elektrike.

Nga ky aksident ka gjetur vdekjen vetë drejtuesi i automjetit, Denis Gjata.

Policia bën me dijeni se njoftimi gjithsesi është paraprak dhe po kryhen veprimet hetimore dhe procedurale mëtejshme për të zbardhur ngjarjen.

n.e/NOA

KOMENTE