Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Marrëveshja me Kosovën, Gruevski sqaron opozitën: S'kemi humbur asnjë milimetër tokë
English

Marrëveshja me Kosovën, Gruevski sqaron opozitën: S'kemi humbur asnjë milimetër tokë

 Shkup, 17 tetor NOA-Ndryshe nga Kosova, politika maqedonase është dyshuese ndaj marrëveshjes së miratuar sot nga qeveria e Gruevskit me Prishtinën për përcaktimin e kufijve tokësorë.

Kryeministrit Gruevski i është dashur të sqarojë opozitën se nga kjo marrëveshje,

Maqedonia nuk humb asnjë milimetër tokë të territorit të saj me marrëveshjen e kufirit me Kosovën.

"Nuk ka asnjë arsye për asnjë lloj frike nga Marrëveshja e demarkacionit të kufirit me Kosovën.

Asnjëherë dhe me asnjë lloj çmimi do të nënshkruanim diçka që do të humbnim një milimetër, e jo më diçka më shumë nga territori i Maqedonisë", ka theksuar kryeministri Nikolla Gruevski.

Kryeministri theksoi se me marrëveshjen e kufirit me Kosovën mbyllet një çështje e rëndësishme politike dhe se ky vendim nënkupton stabilitet, ku asnjë palë nuk do të jetë humbëse.

m.i/(NOA-INA)

KOMENTE