Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Solana përgëzon Prishtinën e Shkupin për marrëveshjen e kufijve
English

Solana përgëzon Prishtinën e Shkupin për marrëveshjen e kufijve

Bruksel, 17 tetor NOA-Marrëveshja e përcaktimit të kufijve mes Kosovës dhe Maqedonisë është përshëndetur sot dhe nga Brukseli përmes përfaqësuesit të lartë të BE për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana.

Në deklaratën e Solanës, kjo marrëveshje cilësohet si shenjë e pjekurisë dhe përgjegjësive e respektimit të ndërsjellë të dy vendeve.

m.i/NOA

Â

KOMENTE