English

Arrestohet në flagrancë, autori i vjedhjes së parave të xhiros në dyqanin e fshatit

Korçë, 21 tetor, NOA - Forcat e policisë kanë arrestuar në flagrancë 36-vjeçarin Admirim Kasapi, lindur dhe banues në fshatin Podgorie të Korçës.

Sipas burimeve policore për agjencinë e Lajmeve NOA, arrestimi i tij u bë pasi ky person ka vjedhur 6000 lekët e xhiros së një dyqani ushqimor në këtë fshat.

U kryen veprimet proceduriale për veprën penale të "Vjedhjes", parashikuar nga neni 134 i Kodit Penal, ndërsa materialet i kaluan prokurorisë së Korçës për hetime të mëtejshme.

n.e/NOA

Â

KOMENTE