English

I dehuri futet në selinë e PD-së: Dua të takoj Sali Berishën

Tiranë, 21 tetor NOA - Një i dehur ka mbërritur paraditen e djeshme në ambientet e brendshme të selisë së Partisë Demokratike ku ka kërkuar të takojë kryeministrin Sali Berisha, për të kërkuar të drejtat e tij.

Madje ai shprehej se ishte demokrat dhe duhet ta ndihmonin.

Por ka qenë një punonjës i selisë së kësaj partie i cili ka kërkuar ndihmën e policisë.

Burime nga selia thanë për agjencinë e lajmeve NOA se personi i dehur ishte paraqitur te dezhurni dhe kërkonte me çdo kusht të takonte Berishën apo ndonjë zyrtar tjetër të kësaj partie pasi kërkonte ta ndihmonin.

Por duke parë gjendjen e tij të alkoolizuar një punonjës i PD-së thirri policinë të largonte të dehurin pasi tentativa e tij për të bërë vet një gjë të tillë kishte dështuar.

Forcat e policisë mbërritën menjëherë pranë selisë së PD-së dhe larguan prej andej burrin e dehur.

k.k/NOA

KOMENTE