English

I sëmuri mendor lyen me benzinë shtëpinë dhe veten, policia shmang tragjedinë

Tiranë, 30 tetor NOA - Një i sëmurë mendor ka tentuar të djegë shtëpinë dhe veten tij duke u lyer me benzinë.

Burime nga policia thanë për agjencinë e lajmeve NOA se ka qenë vëllai i të sëmurit, A.K, i cili ka lajmëruar policinë për ngjarjes.

Mësohet se i sëmuri marrë një shishe benzinë ditën e djeshme dhe ka mobiliet e banesës së tij që ndodhet në rrugën "Ali Demi" në Tiranë, dhe më pas ka lyer edhe veten.

Familjarët e tmerruar janë përpjekur të ndalojnë veprimin fatal që po tentonte të ndërmerrte i sëmuri por në pamundësi për ta ndaluar atë kërkuan ndihmën e policisë.

Forca të shumta policie mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes për të neutralizuar veprimet e të sëmurit mendor i cili për pak rrezikoi tragjedinë.

Ai u transportua menjëherë nga forcat e policisë në spital.

k.k/NOA

Â

KOMENTE