Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Baleti Tirana by night , shfaqje në TOB
English

Baleti "Tirana by night", shfaqje në TOB

Tiranë, 31 tetor, NOA - Një mbrëmje e veçantë baleti i titulluar "Tirana by night" do të shfaqet për spektatorin në Teatrin e Operas dhe Baletit në datën 4 nëntor. Koreografi Arian Sukniqi ka menduar të sjellë kompozimin e artistit shqiptar Ermir Dergjini për të realizuar një gjë.

Ndërkaq, bëhet me dijeni se shfaqja "Tirana by night" do të ketë mbrëmje të saj në të gjithë Shqipërinë pas vënies në skenë për publikun fillimisht në kryeqytet.

Ajo do të ketë në qendër të saj problemet me të cilat ndeshet rinia në vitet e tranzicionit, përpjekjet për t'i shpëtuar tundimit ndaj veseve e sjelljeve negative.

n.e/NOA

Â

Â

Â

KOMENTE