Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berluskoni: Edhe nëse dënohem, s'jap dorëheqjen nga kryeministër
English

Berluskoni: Edhe nëse dënohem, s'jap dorëheqjen nga kryeministër

Romë, 31 tetor NOA-Kryeministri italian Silvio Berluskoni deklaron se edhe nëse dënohet ai nuk do të japë dorëheqjen.

Deklarata e Berluskonit u bë gjatë një interviste dhënë gazetarit të njohur italian Bruno Vespa, në lidhje me librin e tij "Donne di cuori".

"Nëse më dënojnë, do të ndjeja dëshirën për të rezistuar dhe për të mbrojtur demokracinë dhe shtetin e së drejtës", është shprehur Berluskoni.

m.i/NOA

KOMENTE