Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Masakra në Itali, policia: Babai i fëmijës pranoi autorësinë
English

Masakra në Itali, policia: Babai i fëmijës pranoi autorësinë

Milano, 31 tetor NOA UPDATE-Të dhënat paraprake të hetimit të policisë italiane zbardhin autorin e masakrës në një familje shqiptare në qytetin e Pavias, ku si pasojë e goditjes me thikë mbetën të vdekura dy gra dhe një fëmijë 4 vjeç.

Sipas policisë, ai është babai i fëmijës, i cili mbeti i plagosur rëndë gjatë ngjarjes së rëndë të ndodhur në Pavia të Italisë.

Policia ka deklaruar se 30 vjeçari ka pranuar autorësinë e krimit dhe se kemi të bëjmë me një vrasje të trefishtë e kryer me një mjet të vetëm që është thika.

Duke iu referuar deponimeve të autorit në polici, mësohet se pas aktit të krimit, 30-vjeçari tentoi të kryejë vetëvrasje.

Si pasojë e saj, dy gratë viktima janë G.P., 26 vjeç dhe A.G. 31 vjeç.

Policia italiane po vazhdon hetimet për masakrën e ndodhur sot në mesditë.

m.i/NOA

KOMENTE