Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Operacion i bujshëm në Napoli, kapet një bos i Kamorrës
English

Operacion i bujshëm në Napoli, kapet një bos i Kamorrës

Napoli, 31 tetor NOA - Një person i shumëkërkuar, i piketuar nga antikrimi special italian, u arrit të prangosej sot në një operacion të bujshëm policor që përfundoi para pak orësh.

Policia italiane konfirmoi arrestimin në orët e para të mëngjesit, të 40-vjeçarit Salvatore Ruso, i cilësuar si një nga bosët e rëndësishëm të organizatës Kamorra (Camorra).

Ruso ishte pjesë e listës së ngushtë të 30 kriminelëve më të kërkuar në Itali.

Ai ishte dënuar në mungesë me burgim të përjetshëm për vrasje dhe krijim e pjesëmarrje në organizatë kriminale.

Autoritetet deklaruan se Salvatore Ruso drejtonte në Napoli një klan kriminal, i cili mbante emrin e tij.

Për më tepër, Ruso, e kishte përqendruar aktivitetin kriminal sidomos në sektorin e bujqësisë.

f.sh/NOA

KOMENTE