English

Radha e gjatë në Gjendjen Civile, i kushton çantën një 44-vjeçareje

Lushnje, 1 nëntor NOA - Teksa priste radhën për të marrë një certifikatë, i bastiset çanta.

Ngjarja ndodhi në Lushnje kur 44-vjeçarja Mimoza K, ka konstatuar vjedhjen e çantës së saj ku i kishin marrë portofolin me 25 mijë lekë dhe 50 euro si dhe disa dokumente.

Mësohet se gruaja po qëndronte në radhë pranë sportelit të Gjendjes Civile për të marrë një certifikatë kur u krye vjedhja.

Sipas policia autori i vjedhjes dyshohet të jetë 28-vjeçari Erion Sulohoxha i cili ishte larguar me shpejtësi duke u shpëtuar prangave.

Burime nga polica thanë për po punohet për kapjen e autorit, ndërsa ndaj tij ka filluar hetimi për veprën penale të "vjedhjes".

k.k/NOA

KOMENTE