English

Sherri për pronën, djeg me benzinë banesën e vëllait

Krujë, 1 nëntor NOA - Sherri për pronën i ka kushtuar shtrenjtë një 46-vjeçari të cilit iu shkrumbua banesa pasi vëllai i tij i vuri flakën.

Ngjarja ndodhi dje në fshatin Derven të Krujës kur Mirash Menga, 36-vjeç, dyshohet se ka djegur me benzinë, banesën e të vëllait Mëhill Menga, 46-vjeç.

Burime nga policia thanë për agjencinë e lajmeve NOA se mes dy vëllezërve kishte nisur një konflikt për motive pronësie.

Pas sherreve të një pas njëshme dy vëllezërit duke se nuk kanë gjetur mënyrën për të zgjedhur çështjen gjë e cila ka çuar njërin prej tyre të dëmtojë tjetrin.

Kështu dje 36-vjeçari ka lyer me benzinë banesën e vëllait të tij dhe më pas i ka vënë zjarri.

Policia e lajmëruar për ngjarjen shoqëroi autorin e dyshuar në komisariat ndaj të cilit ka nisur procedimi penale për veprën penale të "shkatërrimit të pronës me zjarr".

k.k/NOA

KOMENTE