Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Dhuna ndaj Bazes, LSI: Fajtorët të dalin para drejtësisë
English

Dhuna ndaj Bazes, LSI: Fajtorët të dalin para drejtësisë

Tiranë, 3 nëntor NOA - Lëvizja Socialiste për Integrim ka dënuar sot aktin e dhunës ndaj gazetarit Mero Baze.

Zëvendëskryetari i LSI-së, Edmond Haxhinasto ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim ka dënuar aktin e dhunës ndaj gazetarit Mero Baze.

"Çdo akt dhune ndaj çdo qytetari, është jo-civil, i dënueshëm, dhe i papranueshëm për shoqërinë tonë.

Shqipëria është një shtet ligjor dhe të gjithë konfliktet, midis individëve dhe institucioneve duhet të zgjidhen ligjërisht nga qytetarët.

I bëjmë thirrje dhe mbështesim organet e Prokurorisë të hetojnë këtë akt dhe të vënë para drejtësisë fajtorët" tha Haxhinasto.

k.k/NOA

KOMENTE