Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rekordi i ri Guiness, gatuhet qoftja më e madhe në botë, plot 101 kilogramëshe
English

Rekordi i ri Guiness, gatuhet qoftja më e madhe në botë, plot 101 kilogramëshe

Hampsire, 3 nëntor, NOA - Rekordi më i ri Guiness është vendosur me gatimin e qoftes më të madhe në botë, e cila peshon plot 101 kilogramë.

Bëhet me dijeni se ajo është gatuar në një restorant, në shtetin verior amerikan, Neë Hampshire dhe është regjistruar tashmë në librin e rekordeve botërore Guinees.

Ka ekzistuar edhe më parë një rekord i ngjashëm i realizuar vetëm disa muaj më parë, por bëhej fjalë për një qofte që peshonte vetëm 90 kilogramë, ndërsa kjo e kësaj radhe i ka kaluar të gjitha parashikimet.

Ata që e kanë gatuar atë kanë qenë kuzhinierët e restorantit "Nonni's" në Concord, të cilët kanë shfrytëzuar përbërjen e njëjtë për ta gatuar qoften dhe kanë pasur në dispozicion një ditë të tërë për ta realizuar atë.

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE