Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
I gjendet automatik dhe fishekë, arrestohet
English

I gjendet automatik dhe fishekë, arrestohet

Durrës, 4 nëntor, NOA - Forcat e policisë së Durrësit kanë kapur në flagrancë 75-vjeçarin Ibrahim Dervishi, lindur dhe banues në fshatin Karpen të Durrësit, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu gjend një automatik dhe dy krehër me fishekë.

Burimet policore konfirmojnë për agjencinë e Lajmeve NOA se kontrolli në banesën e tij, në fakt u mundësua pas një konflikti që ai ka patur me djalin e tij, Namir Dervishi, 35-vjeç.

Të informuar për këtë, forcat policore kanë shkuar menjëherë në banesën e tij, aty ku edhe kanë gjetur automatikun me numër 0780087-89, si edhe dy krehërit me fishekë automatiku me 51 copë model 56 kal.7.62, të cilët i kishte pa leje.

Materialet do t'i kalojnë prokurorisë së Durrësit për veprën penale të "Mbajtjes pa leje të armëve luftarake", parashikuar nga neni 278/2 i Kodit Penal.

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE