English

E dinin të vdekur por shkon i gjallë në varrimin e tij, në arkivol qe dikush tjetër

Brazil, 9 nëntor, NOA - Të gjithë besuan se ai kishte vdekur gjatë një aksidenti, por ai rezulton të jetë shumë mirë dhe madje është shfaqur në funeralin e tij kur të tërë po e qanin.

Ngjarja ka ndodhur në familjen e Ademir Jorge Gonçalves, një murator 59-vjeçar në Â Brazil.

Ka qenë Ritrovarselo, i cili kundronte për së gjalli ceremoninë mortore të zhvilluar në kishë për personin e tij e më pas, kur të tërë po hidhnin dhe mbi arkivolin e tij.

E gjithë ngjarja ka nisur që prej një nate kur Gonçalves ishte me shokët për një mbrëmje argëtuese të shfrenuar.

Pasi kaloi shumë orë me ta dhe duke pirë një sasi të papërcaktuar, i gjithë grupi është Â ndarë për t'u kthyer në shtëpinë e vet, por jo ndërtuesi.

Ndërsa ecte rrugës i ndodhi një aksident, i cili e futi në një gjendje gjumi të thellë, e të gjithë kujtuan se ai vdiq.

Ndërsa në arkivol gjendej një person tjetër i shpërfytyruar nga aksidenti, të cilin e morën për atë, ai përfitoi nga rasti të shkonte në kishë ndërsa kryhej riti mortor e t'u komunikonte të tijëve se ishte i gjallë.

n.e/NOA

KOMENTE