English

Fier, tentuan të boshatisnin një pus nafte, pranga dy të rinjve

Fier, 9 nëntor NOA - Dy të rinj janë arrestuar dje nga policia e Fierit pasi u kapën duke derdhur në tokë një sasi nafte.

Burime nga policia thanë se Arben Nurka 20-vjeç dhe Lefter Zyka 18-vjeç u arrestuan pasi akuzohen për veprën penale të "Shkatërrimit të pronës".

Sipas policisë dy djemtë kishin shkuar në sektorin Naftëmbajtës dhe pikërisht në pusin e naftës Nr.854 kapur hapur saraçineskën e këtij pusi dhe për pasojë është derdhur në tokë një sasi nafte bruto.

Veprimi i tyre është konstatuar menjëherë nga punonjësit e Naftëmbajtëses të cilët lajmëruan policinë.

Forcat e policisë kryen në flagrancë arrestimin e dy djemve.

k.k/NOA

KOMENTE