English

Presidenti Sejdiu akrediton ambasadorët për në Zelandën e Re dhe Kroaci

Prishtinë, 9 Nëntor NOA-Presidenti i Kosovës ka dekretuar sot ambasadorët e Zelandës së Re dhe Kroacisë.

Ambasada e Kosovës në Zelandën e Re do të ketë rezidencën në Londër dhe në krye të trupit diplomatik, presidenti miratoi emrin e Muhamet Hamitit.

Ndërsa ambasador i Kosovës në Zagreb do të jetë Valdet Sadiku.

m.i/NOA

KOMENTE