English

Pakistan, makina me eksploziv përplaset me policinë, vriten 7 persona

Pakistan, 14 nëntor NOA - Të paktën shtatë persona dhe dhjetëra të tjerë të plagosur është bilanci i një shpërthimi që ndodhi dje në veriperëndim të Pakistanit.

Sipas mediave lokale ka qenë një makinë e mbushur me eksplozivë që përplas në një postbllok të policisë në qytetin e Peshawarit në Pakistan.

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, e dënoi sulmin dhe tha se qeveria do të intensifikonte përpjekjet për ta spastruar vendin nga ekstremistët.

Vetëm pak ditë më parë një tjetër autobombë në PeshaWar shkatërroi zyrat e agjencisë kryesore të kundërzbulimit në vend dhe shkaktoi 17 të vrarë.

k.k/NOA

KOMENTE