English

Bie shkëndijë elektrike në kroskot, digjet një makinë e tërë në mes të Gjirokastrës

Gjirokastër, 24 nëntor, NOA - Në mes të qytetit të Gjirokastrës është djegur e gjitha një makinë, pa mundur t'i shpëtojë dot zjarrit që u shkaktua nga një shkëndije elektrike e rënë në kroskotin e saj.

Mësohet se automjeti tip Golf me traga TR 11 41 J, ka qenë në pronësi të 58-vjeçarit Azbi Asllani, lindur dhe banues në Gjirokastër.

Megjithë ndërhyrjen e menjëhershme të zjarrfikësve dhe të policisë automjeti u dogj plotësisht.

Nga deklarimet e drejtuesit të automjetit, rezultoi se ai pasi kishte ndezur automjetin e kishte lënë ndezur dhe vetë ishte jashtë tij, ku pas disa minutash ka konstatuar se nga brenda makinës po dilte tym dhe flakë.

Vetë pronari i makinës ka deklaruar se nuk ka asnjë pretendim në lidhje me shkakun e djegies së automjetit.

n.e/NOA

Â

Â

.

KOMENTE