English

Trajneri italian Lippi: Jam i lumtur për tripletën e Tottit

Tiranë, 24 nëntor NOA - "Jam shumë i lumtur për golat e shënuar nga Totti, sepse edhe njëherë reagoi mjaft mirë pas një dëmtimi që kishte".

Këto kanë qenë fjalët e trajnerit italian Marcelo Lippi. Trajnieri gjithashtu ka folur dhe për një rikthim të mundshëm të kapitenit romanist në kombëtare, ku është shprehur më shumë diplomaci se si Totti, janë dhe shumë lojtarë të tjerë të cilët po luftojnë për një vend në kombëtaren italiane dhe ka përmendur Del Pieron, Balottelin e Cassanon.

Në favor të Tottit për rikthimin e tij ka folur dhe Zeman i cili e ka elozhuar lojtarin duke thënë se është i vetmi talent i futbollit italian që mund të bëjë diferencën në fushë dhe ta ndihmojë ekipin italian të dalë nga situata të vështira.

r.b/NOA

KOMENTE