English

Ekipi i Barcelonës arrin që të fitojë ndaj Interit, Murinjo: E merituan fitoren

Camp Nou, 25 nëntor, NOA - Kampioni në fuqi i Ligës së Kampionëve, Barcelona, ka arritur të fitojë ndaj kampionit të Italisë, Inter në ndjeshjen e mbrëmshme me një rezultat 2-0.

Dy golat u shënuan nga Gerard Pique në minutën e 10' dhe nga Pedro Rodriguez (26'), pas një krosimi të bukur të Dani Alves. Duhet përmendur se në këtë përballje kataluanist luajtën pa lojtarin kryesor Lionel Messi dhe pa ish-sulmuesin e Interit, Zlatan Ibrahimoviç. Nga ana e tij, Hose Mourinjo është dorëzuar pa kushte duke pohuar se Barcelona e meritoi fitoren pasi luajti shumë më mirë se ekipi i Interit.

"Ishte një ndeshje pa histori në pjesën e paëe dhe ata ishin shumë të zotët. Në pjesën e dytë u përmirësuam", mësohet të jetë shprehur Murinjo.

Sipas tij, ekipi i Barcelonës ka një strukturë loje edhe nëse i mungon Messi apo Ibra.

Ndërkaq, sulmuesi i Barcelonës Pedro, ka qenë i ngazëllyer pasi ishte pjesë e golashënuesve në fitoren e mbrëmshme prej 2-0 ndaj Interit.

n.e/NOA

Â

KOMENTE