English

Zv/Presidenti i KE-së-Berishës: Debati të bëhet në parlament

Tiranë, 4 dhjetor NOA - Kryeministri Berisha zhvilloi sot një takim me zëvendëspresidentin e KE-së Antonio Tajani.

Gjatë këtij takimi njohu Tajanin me zhvillimet politike të fundit në Shqipëri si dhe përpjekjet e qeverisë për të plotësuar kriteret me qëllim integrimin ne BE.

Nga ana e tij  zëvendëspresidenti i KE-së vlerësoi ligjin-antimafia dhe plan-veprimin e qeverisë në këtë drejtim.

"Ligji i antimafias është mjaftë i rëndësishëm" u shpreh Tajani.

Tajani diskutoi edhe për bojkotin e opozitës.

"Debati politik duhet të zhvillohet në parlament" deklaroi Tajani.

Ai i premtoi kryeministrit Berishia përkrahje të plotë për procesin e integrimit evropian të Shqipërisë dhe në implementimin e reformave në vend.

k.k/NOA

KOMENTE