Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Maska e grisur , arrestohen 3 të rinj që grabitën Kastratin me armë
English

"Maska e grisur", arrestohen 3 të rinj që grabitën "Kastratin" me armë

Vlorë, 5 Dhjetor NOA - Dy muaj punë investigative që kryen forcat e policisë vlonjate, u kurorëzuan sot me operacionin e koduar "Maska e grisur" që çoi në arrestimin e tre djemve që akuzohen për grabitje me armë.

Korrespondenti i agjencisë NOA informon se të arrestuarit e sotëm janë Blendi Patriot Zykaj, 19 vjeç, Ermal Sokrat Rakipaj, 21 vjeç që të dy, lindur e banues në Selenicë dhe Gëzim Vladimir Halilaj, 19 vjeç, lindur e banues në fshatin Romës Vlorë.

Ndalimi i tyre shtetasve u bë pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kryer grabitje të dhunshme të një pike furnizimi me karburant.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në datë 26 tetor 2009, kur tre djemtë akuzohen se kanë vjedhur të maskuar, nën kërcënimin e armës, pikën e karburantit "Kastrati" në pronësi të Mondi Veshajt, në fshatin Sherishtë Vlorë.

Për këtë ngjarje, nga ana e Prokurorisë Vlorë kishte filluar procedimi dy ditë pas ngjarjes, për veprën penale të "Vjedhjes me armë në bashkëpunim".

a.d/e.r/NOA

KOMENTE