Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Operacioni i koduar Gambling 2 , sekuestrohen 16 kompjutëra lojërash fati
English

Operacioni i koduar "Gambling 2", sekuestrohen 16 kompjutëra lojërash fati

Vlorë, 5 Dhjetor NOA - Edhe Vlora u përfshi sot në aksionin e përgjithshëm policor kundër lojërave të fatit, duke çuar në bllokimin e disa aparaturave pa licencë lojërash fati.

Gjithçka erdhi në kuadër të operacionit të koduar "Gambling 2", nga Sektori Kundër Krimit Financiar në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Vlorë në bashkëpunim dhe me Degën e Tatim-Taksave.

Kontroll është ushtruar në subjektet që zhvillonin aktivitet të palejuar të lojërave të fatit në qytetin e Vlorës, ku si rezultat i të cilave u bë i mundur bllokimi i 16 kompjutërave.

Ndër to, 12 12 kompjutëra për lojëra fati pa licencë u gjetën dhe bllokuan në lagjen "Lef Sallata" të qytetit Vlorë, në lokalin e Oltjon Varfit, banues në lagjen "Pavarësia".

Kurse në lagjen "Hajro Çakërri", në lokalin e Vladimir Koçit, banues në Vlorë u gjetën 4 kompjuter për lojëra fati, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Policia tha se veprimet procedurale në ngarkim të Oltjon Varfit e Vladimir Koçit, për veprën penale të "Organizmit të palejuar të lojërave të fatit" në gjendje të lirë iu kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë.

a.d/e.r/NOA

KOMENTE