Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Studentja amerikane dhe dashnori i saj italian, dënohen për vrasje
English

Studentja amerikane dhe dashnori i saj italian, dënohen për vrasje

Peruxhia, 5 Dhjetor NOA - Studentja amerikane në Itali, Amanda Noks dhe dashnori i saj italian, Rafaelle Solecito, janë shpallur fajtorë për vrasje nga një gjykatë italiane për vrasjen e studentes britanike, Meredit Kerçer.

Gjykata në Peruxhia e ka dënuar studenten Noks me 26 vjet burgim, ndërsa Solecito është dënuar me 25 vjet, informon RFE.

Vrasja ka ndodhur në vitin 2007. Studentja e vrarë, Kerçer, banonte së bashku me të dënuarën Amanda Noks. Ky rast, që ka zgjatur 11 muaj, ka zgjuar interesim te mediat ndërkombëtare, e veçanërisht nga Shtetet e Bashkuara dhe Britania.

KOMENTE