Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Unioni i Gjyqtarëve: Konferenca Gjyqësore nuk përplaset me askënd
English

Unioni i Gjyqtarëve: Konferenca Gjyqësore nuk përplaset me askënd

Tiranë, 5 dhjetor, NOA - Mbledhja e Konferencës Gjyqësore është një domosdoshmëri, për të mirën e funksionimit të sistemit gjyqësor, jashtë të gjitha etiketimeve mediatike se cili është qëllimi i saj i vërtetë.

Një fakt të tillë e ka pohuar gjatë saj Artur Kalaja, kryetar i Unionit të Gjyqtarëve, sipas të cilit nuk ka vend për aludime kundërvëniesh mes Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe Konferencës Gjyqësore.

Ajo ç'ka rëndësi sipas tij është konkludimi i problematikave të lindura në këtë sistem gjatë kësaj mbledhje të organizuar pas një periudhe 5-vjeçare.

Për Kalanë, rëndësi ka puna e gjyqtarëve, diskutimi i ngërçeve dhe boshllëqeve që duhet të plotësohen nga përfaqësuesit e sistemit gjyqësor, për të siguruar mbarëvajtjen e tij.

n.e/NOA

KOMENTE