Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
KE, Rehn: Opozita të ndalë bojkotin dhe të kthehet në Kuvend
English

KE, Rehn: Opozita të ndalë bojkotin dhe të kthehet në Kuvend

Tiranë, 9 dhjetor NOA - "Opozita të ndalojë bojkotin dhe të paraqitet në Kuvend".

Komisioneri i zgjerimit të KE-së, Olli Rehn i ka bërë thirrje opozitës të ndalë bojkotin e Parlamentit, ndërsa ka deklaruar se Shqipëria duhet të vazhdojë reformat për të plotësuar kriteret me qëllim liberalizimin e vizave.

Këtë deklaratë Rehn e ka dhënë gjatë konferencës për ekonominë në Ballkan që u zhvillua ditën e sotme.

Rehn theksoi se Shqipëria dhe Bosnje Hercegovina të cilat mbetën jashtë liberalizimit të vizave duhet të përmbushin kriteret që tu hiqen vizat në vitin 2010.

Me tej komisionari i zgjerimit tha se Ballkani ka nisur rimëkëmbjen nga kriza.

k.k/NOA

KOMENTE