English

I riu shqiptar abuzon seksualisht me italianen 10-vjeçare

Itali, 16 Dhjetor NOA - Një shqiptar është arrestuar sot nga autoritetet italiane, me akuzën e abuzimit seksual ndaj minoreneve, informon korrespondentja e agjencisë NOA. Shqiptari 24 vjeçar Allaman Troka, kishte kohë që jetonte në Itali si emigrant, por po paragjykohej shumë nga qytetarët e këtij vendi kohët e fundit.

Nga autoritetet mendohet se kjo ka qenë dhe arsyeja që çoji 24 vjeçarin shqiptar të kryente aktin abuziv me të voglën.

Policia tha se 24 vjeçari Allaman Troka abuzoi seksualisht mbi një minorene e cila ishte një vajzë 10 vjeçare nga i njëjti qytet ku jetonte dhe shqiptari.

Për Allaman Trokën është marrë masa e arrestit dhe autoritetet u shprehën se ai rrezikon dënimin me 6 vjet heqje lirie.

r.b/NOAÂ

KOMENTE