English

Hidhet edhe shorti i Europa League

Nyon, 18 Dhjetor NOA - Krahas shortit që është hedhur për Champinos League ditën e sotme u bë dhe shorteu për ekipet pjesëmarrëse në Europa League. Duhet thënë që për ekipet italiane ai shkoi më mirë se sa për ato në Champions ku si Juventus ashtu dhe Roma nuk do të përballen me një ndër skuadrat pretendente të këtij evenimenti në veçanti me Liverpulin.

Më saktësisht ekipi i Juventusit do të përballet me Holandezët e Ajaxit kurse kryeqytetasit e Romës do të kenë një sfidë me grekët e Panathinaikos.

Ndërsa për sa i përket Liverpulit ata do të përballen me Unirean. Ndeshjet e tjera vijojnë si më poshtë:

Rubin Kazan - Hapoel Tel Aviv

Atletiko Bilbao - Anderlecht

Copenhagen - Marseille

Atletiko Madrid - Galatasaray

Club Bruge - Valencia

Fulham - Shaktar Donetsk

Hamburg - PSV

Villareal - Wolsfburg

Standart Liege - Salzburg

Twenete - Werder Bremen

Lille - Fenerbaçe

Everton - Sporting CP

Hertha BSC - Benfica.

r.b/NOA

KOMENTE