English

Belgjikë, moti i keq bllokon vendin, anulohen aktivitete e udhëtime

Belgjikë, 20 dhjetor NOA - Moti i keq i shoqëruar me reshje të dendura dëborë ka izoluar gjatë ditës së sotme Belgjikën.

Për shkak të reshjeve intensive të dëborës janë anuluar të gjitha fluturimet ndërsa janë bllokuar aeroportet, ndërsa janë ndërprerë linjat hekurudhore dhe rrugore.

Ndërkohë që dëbora ka bllokuar edhe shumë aktivitete në Belgjikë, përfshirë ato sportive.

Mediat vendase bëjnë të dituar se deri më tani nuk ka viktima.

k.k/NOA

KOMENTE