English

Gjen vdekjen në aksident ish-deputeti i PS, Lekë Çukaj

Tiranë, 20 Dhjetor NOA - Ish-deputeti i Partisë Socialiste Lekë Çukaj, ka gjetur vdekjen pak minuta më parë në një aksident rrugor, konfirmojnë për agjencinë e lajmeve NOA, burime zyrtare nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 20:30 në rrugën nacionale Fushë Krujë-Tiranë, kur dy autovetura të markës "Benz", njëra me targa të Shkodrës dhe tjetra me targa të Tiranës, janë përplasur mes tyre, duke shkaktuar dy të vdekur dhe një të plagosur.

Viktimat u konfirmuan si ish-deputeti i Partisë Socialiste Lekë Çukaj, 60 vjeçar, 58-vjeçari Guci dhe bashkëshortja e tij rreth 55 vjeçe, e cila ka mbetur e plagosur dhe u dërgua në spital në gjendje të rëndë.

vijon...

KOMENTE