English

Krizë e thellë për Juventus, rrezikon Ferrara

Itali, 20 dhjetor NOA -Â Tashmë mund të themi me plot gojë që Juventus po kalon një krizë të vërtetë.

Pas eliminimit që erdhi në champions për bardhë e zinjtë, ditën e sotme ato kanë marrë humbjen e dytë radhazi në kampionat dhe këtë herë përballë vendit të fundit të Seria A, Catanias.

Ndeshja mbaroi 2 me 1 për të ftuarit dhe nga ky rezultat tekniku juventin Ferrara po rrezikon shumë dhe largimi i tij po bëhet dhe më shumë i sigurt nga këto rezultate negative që po kanë vazhdimësi në ekip.

Për tu vënë re në ndeshjen e sotme kanë qrnë dhe protestat e tifozëve që në fillim të ndeshjes duke qëlluar autobusin e ekipit me objekte të ndryshme dhe më pas në lojë ku ato kanë protestuar kundrejt dirigjentes së klubit, nuk kanë mbështetur ekipin dhe kanë thënë mjaft kore raciste. Pra një krizë e vërtetë për Juventinët të cilët tani kanë një periudhë pushimi në kampionat dhe do të luajnë ndeshjen e ardhshme pas festave të fundvitit.

r.b/NOAÂ

KOMENTE