English

Shkodër, aksidentohet për vdekje një 44-vjeçar në qendër të qytetit

Shkodër, 20 dhjetor NOA - Një 44-vjeçar është përplasur për vdekje sot nga një automjet në qendër të qytetit të Shkodrës.

Ngjarja ndodhi rreth orës 14.30, të ditës së sotme në aksin rrugor "Marlin Barleti" në afërsi të lokalit "Internacional" në Shkodeë, kur mjeti tip-Benz me targa SH 3242 E që drejtohej nga 19-vjeçari Elton Troshani ka aksidentuar 44-vjeçarin Ard Gjekaj.

Në vendngjarja mbërritën hetuesit e aksidenteve për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Burime zyrtare nga policia thanë se nga veprimet paraprake hetimore rezulton, se viktima i ka prerë rrugën mjetit dhe për pasoje është përplasja duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Policia shoqëroi drejtuesin e mjetit, në ambientet e Komisariatit të Policisë së Shkodrës deri në sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit..

k.k/NOA

KOMENTE