Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Festat, gjatë 24 orëve të fundit kthehen në atdhe 27 mijë emigrantë
English

Festat, gjatë 24 orëve të fundit kthehen në atdhe 27 mijë emigrantë

Tiranë, 25 dhjetor NOA - Festat e fundvitit kanë sjellë fluks emigrantësh në pikat e kalimit kufitar.

Në pikat e kalimit kufitar në Kakavijë dhe Kapshticë ka pasur radhë të gjata të emigrantëve gjatë 24 orëve të fundit. Rreth 13 mijë shtetas dhe mbi 3600 automjete kanë mbërritur në pikën e Kavajës gjatë orëve të fundit.

Për të përballuar fluksin dhe për të evidentuar radhët e gjatë në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës po punohet me kapacitet të plotë ndërsa mësohet se Policia e Gjirokastrës ka shtuar gjithashtu kontrollet në akset nacionale për të evituar aksidentet dhe rëndimin e trafikut. Ndërsa në Kapshticë në 24 orët e fundit kanë kaluar kufirin rreth 10 mijë shtetas dhe mbi 2500 automjete.

Emigrantët kanë mbërritur në vend edhe nëpërmjet portit të Durrësit ku gjatë natës duke u gdhirë dita e sotme janë ankoruar 3 tragete, nga të cilët kanë zbritur 4 mijë shtetas dhe 1300 automjete.

k.k/NOA

Â

KOMENTE