English

Gjendet i vrarë me plumba në kokë ish-kampioni në tai boks

Moskë, 25 dhjetor, NOA - Eshtë gjendur afër një stadiumi në pjesën veriore të Moskës trupi i pajetë i ish-kampionit botëror dhe evropian në tai boks, Muslim Abdullajev. Sipas mediave vendase, komunikohet se ai është vrarë gjatë natës së kaluar, por ende nuk dihen arsyet që mund të kenë çuar në një ekzekutim të mundshëm të tij.

Mësohet se ai ka patur shumë gjurmë të të shtënave në kokë dhe policia është duke zhvilluar hetime lidhur me këtë rast.

Muslim Abdullajev, që ishte nga rajoni i Dagestanit në Rusi, ishte kampion evropian dhe botëror në tai boks në vitin 2004.

n.e/NOA

Â

KOMENTE