English

Përfundojnë një pjesë e ndeshjeve të Premier League

Angli, 26 Dhjetor NOA, - Kanë përfunduar disa nga ndeshjet e kësaj jave të kampionatit Anglez të Premier League. Çelsi i Ançelotit ka marrë sërish një barazim ku këtë herë nuk shkoi më shumë se rezultati 0 - 0 përball Birmingham. Për t'u përmendur është marrja e kartonit të kuq nga francezi Maluda.

Ndryshe ka shkuar për teknikun tjetër italian Roberto Mançini i cili bëri një prezantim dinjitoz me një rezultat pozitiv ku fitoi 2 me 0 kundër Stoke City.

Për vendasit dy golat u shënuan nga Petrov dhe Tevez.

Ndeshjet e tjera kanë mbaruar me këto rezultate:

Fulham-Tottenham 0-0

West Ham-Portsmouth 2-0 ku shënuan, Burnley-Bolton 1-1

Manchester C.-Stoke C. 2-0

Sunderland-Everton 1-0

Wigan-Blackburn 1-1.

r.b/NOA

KOMENTE