Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Përfundojnë një pjesë e ndeshjeve të Premier League
English

Përfundojnë një pjesë e ndeshjeve të Premier League

Angli, 26 Dhjetor NOA, - Kanë përfunduar disa nga ndeshjet e kësaj jave të kampionatit Anglez të Premier League. Çelsi i Ançelotit ka marrë sërish një barazim ku këtë herë nuk shkoi më shumë se rezultati 0 - 0 përball Birmingham. Për t'u përmendur është marrja e kartonit të kuq nga francezi Maluda.

Ndryshe ka shkuar për teknikun tjetër italian Roberto Mançini i cili bëri një prezantim dinjitoz me një rezultat pozitiv ku fitoi 2 me 0 kundër Stoke City.

Për vendasit dy golat u shënuan nga Petrov dhe Tevez.

Ndeshjet e tjera kanë mbaruar me këto rezultate:

Fulham-Tottenham 0-0

West Ham-Portsmouth 2-0 ku shënuan, Burnley-Bolton 1-1

Manchester C.-Stoke C. 2-0

Sunderland-Everton 1-0

Wigan-Blackburn 1-1.

r.b/NOA

KOMENTE