Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tragjedi rrugore në Tiranë, shuhet jeta e tre të rinjve në mes të bulevardit
English

Tragjedi rrugore në Tiranë, shuhet jeta e tre të rinjve në mes të bulevardit

Tiranë, 27 Dhjetor NOA - Bulevardi "Dëshmorët e Kombit" në Tiranë u përgjak pasi dy makina u përplasën fatalisht mes tyre, me pasojë vdekjen e tre të rinjve dhe plagosjen e katër të tjerëve.

Në vendngjarje, në orën 04.00 të mëngjesit të sotëm, pranë urës së madhe në bulevardin qendror, u konstatua në pamje kasaphane:

Makina e markës "Land Rover" me targa të Tiranës ishte përplasur me mjetin tjetër tip "BMW" me targa të huaja dhe rezultati ishte vërtet i frikshëm.

Vdekje të menjëhershme kanë gjetur Kliton Malo, 27 vjeçar, Gentian Shehu, 37 vjeç dhe një vajzë e cila ende nuk është arritur të identifikohet.

Sakaq, janë plagosur edhe një vajzë tjetër si dhe tre djem, të cilët në gjendje kritike për jetën, u dërguan në urgjencën spitalore.

Ata janë Blerta Mekshi, 23 vjeçe, Aldo Ishmaku, 20 vjeç, Fatmir Leka, 20 vjeç dhe Arben Alla, 36 vjeçar.

Burime spitalore i thanë agjencisë NOA se gjendja e të katërtve është tejet e rëndë, madje rrezikohet jeta e vajës së mbijetuar gjatë natës.

Policia thotë se është duke kryer hetime, për të zbardhur tërësisht rrethanat e ngjarjes si dhe të bëjë të mundur identifikimin e vajzës së vdekur.

Paraprakisht, konsumi i pijeve alkoolike me pasojë shmangien e kujdesit në drejtimin e automjeteve si dhe një përgjumje e mundshme e shoferëve, shihen si shkaqe të aksidentit tragjik.

e.r/NOA

KOMENTE