English

Luca Toni: Dua të luaj te Roma

Sulmuesi i Bayern Munich, Luca Toni, ka deklaruar haptazi se dëshiron të kalojë në Roma.

Përkundër interesimeve nga skuadra të ndryshme si Liverpool, Chelsea dhe Arsenal, Toni ka dëshirë t'i bashkohet mikut të tij Francesco Tottit tek Roma. "Do të shkoj në Roma" ka thënë ai. "Marrëveshja ende nuk është bërë por unë dua të luaj për Giallorossët dhe do ta bëjë këtë me çdo kusht. "Roma gjithashtu po bën më të mirën për të më transferuar por për momentin ende nuk është nënshkruar" ka deklaruar Toni. Supozohet se Toni ka pranuar pagën prej 1.6 milion paund në vit tek Roma, e cila është rreth gjysmë milioni më pak se rroga e tanishme në Allianz Arena.

Â

KOMENTE