English

Ylli i Realit të Madridit, Kaka do ta mbyllë karrierën në San Paolo

Madrid, 28 dhjetor, NOA - Ylli i Real Madridit, Kaka, synon që ta mbyllë karrierën në vendlindjen e tij, Brazil. Një fakt të tillë e ka pohuar vetë lojtari i njohur 26-vjeçar nga Brazili, i cili thotë se është duke kaluar pesë muaj të mëdhenj me Real Madridin dhe se po ashtu e ka mendjen nga Kupa Botërore e cila jepet vitin e ardhshëm në Afrikën e Jugut në prag të edicionit "Afrika e Jugut 2010".

Por të ardhmen e tij ai e sheh vetëm në Brazi. "Për momentin do të qëndroj në Evropë. Por pas disa vitesh do të rikthehem në Brazil dhe vendi im i preferuar do të jetë San Paolo", ka thënë Kaka.

n.e/NOA

Â

KOMENTE