English

Arrestohet i mituri, grabiti portofolin dhe celularët një vajze

Tiranë, 31 dhjetor NOA - Policia e Tiranës ka kapur dje një 14-vjeçar pasi i grabiti portofolin dhe celularët një qytetareje.

Ngjarja ndodhi dje tek Shesh Banka në qendër të Tiranës kur A.Z, 14-vjeç ka ndjekur nga pas një vajza dhe i ka marrë asaj, portofolin dhe dy celularët.

E dëmtuara lajmëroi një policinë e cila është vënë në lëvizje për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Burime nga policia thanë se autori i dyshuar i vjedhjes u kap vetëm pak orë më pas.

Ai i arrestua nën akuzën e "vjedhjes".

k.k/NOA
KOMENTE