Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rrëmbehen 30 piktura të Pikasos dhe Rusos në jug të Francës
English

Rrëmbehen 30 piktura të Pikasos dhe Rusos në jug të Francës

Paris, 2 Janar NOA/RFE - Vjedhësit kanë grabitur rreth 30 piktura, përfshirë veprat e autorëve Pikaso dhe Ruso, të vlefshme miliona euro në një vilë private në jug të Francës.

Policia në Tulon tha se grabitja në La Cadier d'Azur ka ndodhur derisa pronari i vilës ndodhej për pushime në Suedi, dhe ishte njoftuar nga kujdestari i shtëpisë natën e Vitit të Ri. Besohej se ndër punimet e vjedhura ishte edhe një pikturë e Modilianit, por ajo ndërkohë u gjet.

Â

KOMENTE