English

Juventus hidhet në sulm për Maxi Rodriguez

Torino, 4 Janar NOA - Me sa duket Juventus është rikthyer në një objektiv të vjetër të ekipit ku tashmë janë në kërkim të Maxi Rodriguez lojtar i cili ka qenë objektiv i tyre dhe vitet e shkuara.

Kohët e fundit është folur për një transferim të Tiagos tek ekipi spanjoll dhe pikërisht në këtë tratativë ekipi bardhë e zi mund të marrë lojtarin argjentinas Maxi.

Atletiko është në kërkim të një mesfushori dhe gjë që është konfirmuar dhe nga i ati i Tiagos i cili është dhe agjenti i lojtarit flitet se është pikërisht ai.

Është folur për një huazim të lojtarit  ku Juventus do të paguajë dhe një pjesë të rrogës së Tiagos por kjo gjë mund të zgjidhet pikërisht me marrjen e Rodriguez.

Drejtuesit bardhë e zi mund të bëjnë një ofertë e cila mund të jetë mjaft e kënaqshme për të dy ekipet, ku pjesë e saj të jetë dhe Tiago i cili është shprehur mjaft optimist në rast transferimi.

r.b/NOA

KOMENTE