English

New Jersey, alarmi terrorist bllokon punimet në aeroport

New Jersey , 4 janar NOA -Në aeroportin "Newark" në New Jersey janë bllokuar për disa orë punimet.

Shkak është bërë një alarm terrorist, pas njoftimit se një person kaloi radhën pa u kontrolluar në orën 5:20 të pasdites së djeshme.

Autoritetet amerikane urdhëruan kontrolle më të rrepta për pasagjerët me prejardhje nga Nigeria, Pakistani, Siria, Irani, Sudani, Jemeni dhe Kuba.

Ndërkohë që pas qetësimit të situatës, punimet kanë nisur sërish në këtë aeroport, por ende nuk është ndalur personi që alarmoi personelin e aeroportit.

k.k/NOA

KOMENTE