Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Durrës, 80-vjeçarja sfidon fqinjin, i shkelmon atij shtëpinë
English

Durrës, 80-vjeçarja sfidon fqinjin, i shkelmon atij shtëpinë

Durrës, 5 janar NOA - Mosha e thyer nuk e ka penguar një 80-vjeçare të thyejë me shkelma derën e fqinjit si dhe orienti të tjera të shtëpisë së tij.

Ngjarja ndodhi dje në lagjen Nr.15 në Durrës, kur N.G., 80-vjeçe ka nisur një sherr për motive të dobëta me fqinjin e saj.

Megjithëse kishin kaluar pak orë nga sherri me fjalë, të moshuarës ende nuk i ishin ulur nervat por përkundrazi e kishin bëtë atë edhe më të "fortë" duke e detyruar të shkonte të hakmerrej ndaj fqinjit.

Kështu 80-vjeçarja ka shkuar pranë banesës së fqinjit dhe pasi ka shkelmuar portën është futur në ambientet e brendshme të banesës ku ka thyer disa objekte si pjata, filxhane, etj.

Pas denoncimit, e moshuara u mor në pyetje nga policia dhe më pas u la e lirë ndërsa do të hetohet për veprën penale të "shkatërrimit të pronës me dashje".

k.k/NOA

KOMENTE