Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tenton të vrasë një 24-vjeçar, arrestohet në traget i riu
English

Tenton të vrasë një 24-vjeçar, arrestohet në traget i riu

Tiranë, 5 janar NOA - Qëllon me pistoletë në drejtim të një 24-vjeçari duke e lënë të plagosur rëndë dhe më pas tenton të largohet drejt Italisë me traget por e kap policia në mes të detit.

Ngjarja ndodhi dje në rrugën "Irfan Tomini" në pranë një lokali në Tiranë kur Elson Shehi, 19-vjeç ka tentuar të vrasë me pistoletë 24-vjeçarin Denis Redhaj.

Policia e sinjalizuar për ngjarjen nisi menjëherë hetimet për të identifikuar dhe kapur autorin.

Burime nga policia thanë për agjencinë e lajmeve NOA se vetëm pak orë më pas u bë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të plagosjes i cili sipas informacioneve ishte nisur drejt Italisë me traget nga Porti i Durrësit.

Nga ana e shërbimeve të Drejtorisë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin u bë verifikimi i menjëhershëm dhe 19-vjeçari rezultoi se ndodhej në tragetin Riviera Adriatika të linjës Durrës-Bari i cili sapo ishte nisur.

Policia njoftoi Kapitanerinë e Portit të Durrësit e cila bëri kthimin pas të tragetit dhe njëkohësisht një mjet i Policisë Kufitare doli për shoqërimin e tragetit deri në akostimin e tij në Portin e Durrësit.

I plagosuri Denis Redhaj aktualisht ndodhet i shtruar në Spitalin Ushtarak në Tiranë nën trajtimin mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.

k.k/NOA
KOMENTE