Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bode në Shkodër: Banorët do dëmshpërblehen me transparencë
English

Bode në Shkodër: Banorët do dëmshpërblehen me transparencë

Tiranë, 10 janar NOA - Ministri i Financave, Ritvan Bode garantoi sot vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet në veri të vendit.

Deklarata e Bodes erdhi pasi inspektimit të tij në zonat e përmbytura.

Bode u shpreh se qeveria shqiptare mund të përballojë çdo nevojë që kanë këto zona për të siguruar funksionimin normal brenda këtij normaliteti si për njerëzit ashtu edhe për bagëtinë.

Ministri i Financave u deklaroi banorëve të dëmtuar se shpërndaja e bazës ushqimore do të jetë transparente dhe korrekte ndërsa do të kryhet me korrektësi edhe vlerësimi i çdo dëmi të shkaktuara nga përmbytjet.

k.k/NOA

KOMENTE