Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
FSK-ja ndihmon në aksionin e kërkim-shpëtimit, pas vërshimeve në Shqipëri
English

FSK-ja ndihmon në aksionin e kërkim-shpëtimit, pas vërshimeve në Shqipëri

Prishtinë, 10 janar NOA - Pas kërkesës së djeshme të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për shtimin e trupave të Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK) në aksionin e kërkim-shpëtimit, pas situatës së rënduar nga vërshimet në veriun e Republikës së Shqipërisë, menjëherë janë përgjigjur drejtuesit e ministrisë së FSK-së të cilët ndërmorën masat e nevojshme për shtimin e numrit të pjesëtarëve të FSK-së në këtë aksion.

Kontingjenti shtesë u nis sot në orët e hershme të mëngjesit i pajisur me automjete dhe pajime tjera të nevojshme për këtë mision, ku do t'i bashkëngjitet njësisë që atje po ndihmon që nga 5 janari i këtij viti.

h.i/NOAÂ

Â

KOMENTE