English

Rama në zonat e përmbytura: Ku shkojmë ne, ata sjellin ndihma

Shkodër, 10 janar NOA - Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka qenë zot në qarkun e Shkodrës për të ndjekur nga afër situatën e krijuar nga përmbytjet.

Gjatë një prononcimi të shkurtër për mediat nga Shkodra, Rama deklaroi se pranë zonave ku ai u ndodh gjatë ditës së sotme, shteti furnizoi banorët me ndihma, për të cilën la të nënkuptohej se kjo kryhej për të "sfiduar" opozitën.

"Nëse aty ku shkojmë në ata vijnë dhe sjellin ndihma kjo është gjë e mië sepse njerëzit marrin diçka, kjo është tregues i një organizimi i pamjaftueshëm, tani ne do të shkojmë kudo që ata të sjellin ushqime" tha Rama.

k.k/NOA

Â

KOMENTE