Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rrëshkitjet e dherave, mbyllet qarkullimi në aksin Qafë Mali - Fierzë
English

Rrëshkitjet e dherave, mbyllet qarkullimi në aksin Qafë Mali - Fierzë

FOTOT

Kukës, 10 Janar NOA -Qarkullimi i mjeteve në aksin Qafë Mali - Fierzë është bllokuar pa afat si rezultat i rrëshqitjeve të dherave që janë aktivizuara nga reshjet e ditëve të fundit, informon korrespondenti i agjencisë NOA.

Ministria e Punëve Publike,Transportit dhe Telekomunikacionit, duke konfirmuar për agjencinë NOA këtë fakt, tha para pak çastesh se qarkullimi për në Tropojë do të bëhet duke ndjekur trajektoren Kukës - Kam - Sopot - Bajram Curri.

"Ekspertet e Drejtorisë së Përgjithshme të Rrugëve dhe të Shërbimit Gjeologjik janë aktualisht në Fierzë për të identifikuar dhe për të zgjidhur problemin", - pohoi zëdhënësja e MPPTT, Arminda Qylafku.

Kurse Drejtoria e Përgjithshme e Rrugëve duke folur mbi situatën në rrugën nacionale verior, tha se ka marrë të gjitha masat që aksi të jetë sa më shpejt i hapur për qarkullim.

i.h/e.r/NOA

KOMENTE